Search
Add Listing
Sign In

Kullanım

Kullanım

 

Yeme içme ve konaklama deneyimlerini Tavsiyeci’de paylaşmanın, bizi ne kadar mutlu ettiğini bilemezsin.

Yeme içme ve konaklama deneyimlerine dair yeni paylaşımlarını heyecanla bekliyoruz, bu sırada her Tavsiyeci’nin dikkat etmesini istediğimiz birkaç şey var. Yorumlar, fotoğraflar ve profillerle ilgili tüm bu kuralları Tavsiyeci Kanunları’nda bulabilirsin.

Tavsiyeci’deki aktivitelerinin bu kurallara uymaması durumunda gerekli müdahaleyi yapma hakkımız olduğunu hatırlatmak isteriz. Yorum ve değerlendirmelerinde değişiklik yapmak, silmek, hatta Tavsiyeci hesabının haber vererek ya da vermeksizin silinmesi de bunlara dahildir. Yorumunun hatalı olarak silindiğini ve sansürlendiğini düşünüyorsan bize iletisim@tavsiyeci.com.tr adresinden e-posta atabilirsin.

Eğer bu kurallara uymayan içerikle karşı karşıya kalırsan, lütfen içeriği bize bildir. Bununla beraber kullanıcı kitlesinin çok çeşitli olmasından dolayı karşılaştığın içeriğin sana uygun gelmemesi, içeriğin Tavsiyeci’den kaldırılması için yeterli kriter olmayabilir. Ayrıca yorumlarda yazılan küfürler de sistem tarafından sansürlenecektir.

 

Tavsiyeci Kanunları

 

Uygunluk: Lütfen paylaşımların Tavsiyeci için uygun olsun. Eğer paylaşımlarının yemeğinle veya tecrübelerinle bir ilgisi yoksa en iyisi bu paylaşımı hiç yapmamak. Kullanıcıları kışkırtan ve restoranlara hakaret içeren (olumsuz demiyoruz, saygı sınırları içinde olma şartıyla olumsuz yorumlarını yazabilirsin tabii ki) gereksiz, uygunsuz ya da promosyon içeriğe sahip hesaplar (haber verilerek veya haber verilmeden) silinecektir.

Yorum düzeni: Herkes için faydalı olacak en iyi kaliteye sahip içeriği oluşturmak istediğimiz için, yorumların en az 140 karakter uzunluğunda olması gerekiyor. Bu sadece bir tweet’in uzunluğu kadar olduğu için tüm mikro bloggerlar için de ideal. Yemek, hizmet ve ambiyansı içeren ifadeler kullanırsan zaten karakter sınırını hayli hayli aşmış olacaksın. Karakter sınırının dolması için boşlukları önemsiz harfler/sayılar ile doldurursan, yorumunu kaldırmamız gerekebilir.

Güncellik: Tavsiyeci’de her mekana sadece bir yorum yazabilirsin. Ancak mekana bir sonraki ziyaretinde yorumunu değiştirmek istersen, eski yorumunu düzenleyerek güncelleyebilirsin. Eski deneyimler hakkındaki yorumlar (6 aydan daha eski) platformumuzdan silinecektir.

Anlaşılırlık: Yazdığın o güçlü 140 karakterlik yorumun içinde küfür-nefret söylemlerini ve SMS dilini kullanmamalısın. Bunlara kişisel hakaretler, kişinin (dil, din, ırk) gibi karakteristik özelliklere hakaret ya da eski bir çalışanın eski işletmesine karşı kin gütmesi de dahil.

Gerçeklik: Yorumunu bir arkadaşının tecrübesine dayanarak değil de kendi fikirlerin ve tecrübelerin doğrultusunda yazmanı istiyoruz. Lütfen abartı veya yanlış ifadeler kullanmaktan kaçın. Herhangi bir anlaşmazlıkta taraf tutmuyoruz, o yüzden kötü sözler söylemekten kaçınmanı rica ediyoruz. Yorumda “buraya hiç gitmedim ama işletme ve yemekler çok kötüymüş” gibi orada bulunmadığını gösteren ifadeleri, aldatıcı, gerçek dışı ve kullanıcıları yanlış yönlendiren yorumları da silmek durumundayız.

Talepte bulunma: Kendini resmi bir Tavsiyeci yazarı olarak tanıtman veya Tavsiyeci’deki olumsuz yorum tehdidi altında olmak üzere her türlü avantajı (para, ücretsiz yemek, içecek kabul etme dahil) almak için durumunu kullanman asla tolere edilmeyecektir. Bu tür vakaların raporları veya kanıtları tarafımıza sunulursa, Tavsiyeci sorgusuz sualsiz profilini silme veya uygun olduğu düşünülen herhangi bir işlemi yapma hakkına sahip olacaktır.

Talep sayılabilecek durumlar, Para, ücretsiz yemek (içecekler), vb. karşılığında yorum yazmak…

Çalmadan yaz: Kopyacılık, üzerinde ciddiyetle durduğumuz bir olay. Başkalarının yorumlarını, fotoğraflarını kopyalaman ya da kendi yazdıklarını tekrar yazman bile bizim için kabul edilemez bir durum.

Sign In Tavsiyeci

Giriş yapmak veya kaydolmak için sosyal hesabınızı kullanın.

or

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password